یکی از بینندگان سایت چند عکس از داخل رودخانه خررود در بین دو پل مهم شهر برای ما ارسال کرده است و ما هم آنها رای برای شما به نمایش می گذاریم . نکاتی که میشود از این عکس ها برداشت کرد زیاد است . به چند مورد اشاره می کنیم:

1 – یکی از این پل ها همان پل ورودی شهر است که میراث فرهنگی آوج دستش را گرفته و ولش نمی کند.
2 – پل دیگر پل بین آبگرم ارشیا و سمت مهرآباد و جاده قدیم آبگرم می باشد.
3 – نیزارهای به وجود آمده در این رودخانه و در بین این دو پل مذکور جلوی رد شدن آب را گرفته و در بعضی جا به 3 الی 4 متر ارتفاع هم رسیده اند.
5- اگر یک بارندگی شدیدی رخ رهد و ایجاد سیلاب نماید این رودخانه قادر به انتقال آب سیلاب نخواهد شد و سیل تأسیات و خانه های اطراف را از بین خواهد برد . ( یه فکری برای لایروبی رودخانه و باز کردن مسیر آب بکنند.)
6 - بقیه برداشت ها با شما ......

 

تصویر پل ورودی آبگرم

تصویر پل نزدیک حمام

تصویر پل نزدیک حمام ( نیزارها)

تصویر پل ورودی آبگرم( نیزار ها مانع دیده شدن پل شده اند)

تصویر پل ورودی آبگرم ( نیزارها مانع دیده شدن پل شده اند)
ارسال توسط حسین و دوستان

 امام جمعه محترم شهرستان آبگرم در دقایق پایانی خطبه دوم  25 مرداد92 بیان فرمودند : دولت های مختلف هر کدام کارهای خوب و نواقصی نیز داشتند

مثلا در دوره ی آقای احمدی نژاد شهر قم که خیلی محجور مانده بود به امورات آن رسیدگی شد و آبادانی های بسیاری صورت گرفت  و لی در شهر قزوین اقدامات بسیار کمی انجام یافت

مطلب مهم دیگر اینکه: بین دوبخش، به یک بخش که جمعیت کمتری داشت رسیدگی های بسیار شد  ولی به بخشی که جمعیت ، توانایی و جاذبه های بیشتری داشت ، مثل آبگرم خودمون رسیدگی بسیار کمی شد و غفلت شد.

دولت احمدی نژاد در  برخی امور ، معجزات بسیاری انجام داد  ولی به نظر بنده ، دولتی که نتونه یه پارک کوچیک  و سرویس بهداشتی در یک شهری بسازه جای انتقاد داره.

کجا دیدید که چندین و چند بار علما به نمایندگی از مردم از استاندار یا فرماندار دعوت کنن ولی آنها نیایند .

دولت احمدی نژاد ارتباط خوبی با علما داشت ولی در منطقه خومون ، بنده در این چند سال یکبار هم ندیدم استاندار به عنوان نماینده دولت دیدار با مردم این شهر داشته باشه. این ضعف دولت بود.
تاریخ: شنبه 26 مرداد 1392برچسب:گوشزد امام جمعه آبگرم,
ارسال توسط حسین و دوستان

     به گزار ش آبگرم خرقان نوجوان پانزده ساله که ساکن شهر شهریار بوده برای دیدار از اقوام خود به همراه خانواده به روستای قهوج  از توابع بخش آوج  آمده بود که برای تماشای سد  به کنار این سد رفته بود .

در اثر بی احتیاطی نوجوان  و لغزنده بودن اطراف این سد با  لیز خوردن ،  این نوجوان  کنترل خود را از دست می دهد و در داخل آب سد  فرو می رود .

بر اساس این گزارش، آب سد قهوج جسد  این نوجوان 15 ساله را  به کف خود فرو برده بود که با اطلاع یافتن مسئولین ، جمعیت هلال احمر و اورژانس 115   آوج در محل حادثه حضور پیدا کردند؛ اما متاسفانه به علت نداشتن نیروی  ماهر و نجات غریق نتوانستند کاری از پیش ببرند و فقط طی تماس با هلال احمر استان قزوین درخواست نیرو نمودند.

با تماس های صورت گرفته بالاخره نجات غریق شهرستان رزن برای بیرون آوردن جسد این نوجوان 15 ساله در صحنه حضور پیدا کرد و  او  را از کف سد به بیرون از آب  انتقال داد.

این نجات غریق گفته: برای اولین باری بود که چنین صحنه ای را تجربه می کردم و برایم بسیار ناراحت کننده بود.

گفتنی است این نجات غریق با اشک هایی که بر گونه های خود می ریخت ناراحتی خود را ابراز می کرد.

در این راستا سایت آبگرم خرقان  ضمن عرض  تسلیت ، صبر جمیل از خداوند متعال به خانواده آن مرحوم آرزو می کند.

لازم به ذکر است عمق آب سد قهوج در بخش های وسط بسیار زیاد است و به دلیل داشتن کف پلاستیکی  و شیب داربودن، برای شناگرانی که مهارت لازم را ندارند خطر آفرین است.

با توجه به تور کشی و نصب تابلوی «شنا ممنوع» اما جوانان و نوجوانان  با بی اعتنایی  نصبت به این  امر و نداشتن هراس از خطرات آن،به شنا کردن می پردازند.

سد قهوج ، چشمه علی ارتش آباد و  سد حسن آباد آبگرم روزانه هزاران نفر را برای شنا کردن در خود می بینند که برای تفریح  به این مناطق گردشگری شهرستان آبگرم مراجعه کرده اند.

گفتنی است گرمای هوا و نبود یک استخر شنا  موجب می شود که جوانان و نوجوانان  جان خود را با حضور در سدها به خطر بیندازند.
تاریخ: چهار شنبه 23 مرداد 1392برچسب:,
ارسال توسط حسین و دوستان

در جهان شاید تعداد محدودی پل معلّق باشد که یکی از آنها در ورودی آبگرم از سمت قزوین قرار دارد . این پل حدود 4 سال که معلّق مانده و تصادفات سنگین و تعدادی هم کشته داده ولی مثل اینکه میراث فرهنگی آوج دستش توی کاره و نمی گذارد که این پل از حالت معّق بودن درآید. بعد از هزینه های هنگفت در این محل آقایان یادشان افتاده که این پل جزء فرهنگ آبگرم است و باید اونو توی موزه نگه داشت . احتمالاًً تا  پل جون همه ی مردم آبگرم و مسافران را نگرفته ، آنها یقه ی پل را گرفته اند. 
تاریخ: یک شنبه 20 مرداد 1392برچسب:,
ارسال توسط حسین و دوستان

 

چند تصویر از پارک الغدیر آبگرم

البتّه مدّت طولانی است که مسئولان روی این پارک مانور می دهند.

امید داریم که تکمیل گردد و مردم شهر و مسافران از آن استفاده کنند.

 
تاریخ: یک شنبه 20 مرداد 1392برچسب:,
ارسال توسط حسین و دوستان

تصویری از یک تابلو در محل ورودی آبگرم از سمت قزوین ( نرسیده به پمپ بنزین )

اندکی تأمّل
تاریخ: یک شنبه 20 مرداد 1392برچسب:,
ارسال توسط حسین و دوستان
به نقل از  آبگرم ایسّس سو
الموت تا شهرستان شدن فقط یک گام فاصله دارد

با پیشنهاد و پیگیری نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی، بخش الموت تنها یک گام دیگر تا شهرستان شدن فاصله دارد.

خبرگزاری فارس: الموت تا شهرستان شدن فقط یک گام فاصله دارد
 

 

حجت‌الاسلام سیدمرتضی حسینی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در قزوین اظهار داشت: سرانجام پرونده شهرستان شدن الموت پس از بررسی‌های لازم در استانداری قزوین و وزارت کشور برای تصویب نهایی به هیئت دولت ارسال شد.

وی افزود: به امید خدا در آینده نزدیک این بخش از استان قزوین به شهرستان ارتقا می‌یابد و مراحل پیشرفت و آبادانی آن مهیا خواهد شد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به سابقه مکاتبات انجام شده در خصوص شهرستان شدن بخش الموت، بیان داشت: آذر ماه سال گذشته در یک جلسه خصوصی درخواست شهرستان شدن الموت و محمدیه به رئیس جمهور داده شد و به فاصله چند روز رئیس جمهور نامه ابلاغ شهرستان شدن محمدیه را طی نامه شماره 178556 مورخه نوزدهم آذر ماه و شهرستان شدن الموت را طی نامه شماره 178802 مورخه بیست و هفتم آذر ماه به معاون اول رئیس جمهور و وزیر کشور ابلاغ کرد و این اقدام فوری در نوع خودش بی‌نظیر یا کم‌نظیر بود که خبر آن در همان ایام منتشر شد.

حسینی همچنین پیگیری‌های مداوم را در به ثمر نشستن این خواسته به حق مردم منطقه الموت مؤثر دانست و گفت: از آن زمان تا حال مرتب توسط دفتر اینجانب و ملاقات‌های حضوری که با اعضای موثر هیئت دولت داشتم این موضوع را پیگیری کردم تا اینکه امروز خبر رسید در دستور کار هیئت دولت قرار گرفته است.

وی ادامه داد: به زودی مصوبه هیئت دولت هم ضمیمه خواهد شد تا هرچه زودتر مردم غیور و ولایتمدار این خطه از میهن اسلامی با ارتقای بخش‌های غربی و شرقی الموت به شهرستان به آرزوی دیرینه خود برسند.

حسینی خاطرنشان کرد: با شهرستان شدن این بخش‌‏ها از استان پهناور قزوین سرمایه‌‏گذاری‌‏ها در بخش‌های عمرانی، اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی افزایش می‌یابد و به تبع آن شاهد ارتقای استان خواهیم بود و تأثیر آن همه بخش‌‏ها را نیز در بر خواهد گرفت.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی در خاتمه افزود: پیگیری‌های ما برای شهرستان شدن محمدیه ادامه خواهد داشت و به امید خدا به زودی پرونده شهرستان شدن محمدیه هم به هیئت دولت ارسال خواهد شد.

شایان ذکر است، منطقه الموت تشکیل شده از دو بخش الموت غربی و الموت شرقی در رشته‌کوه‌های البرز، واقع در شمال شهرستان قزوین در این استان است.
تاریخ: شنبه 19 مرداد 1392برچسب:,
ارسال توسط حسین و دوستان

مقایسه تعداد تماشاچی های مسابقات در آبگرم و آوج

برداشت از سایت آبگرم ایسّی سو

در این مطلب دوتا فیلم از مسابقات فوتسال گذاشته شده که تعداد تماشاچی های آبگرم و آوج رو نشان می دهند. فرمت این دوتا فیلم طوری هستند که همه موبایل ها اونها رو پخش می کنند. حجمشون هم خیلی کم بوده و دانلود اونها وقت خیلی کمی می برند پس دانلود کنید و بعد از دانلود اونها رو برای دوستان و آشنایان بلوتوث کنید تا همه از این واقعیت مطلع بشوند. و سپس خودتون قضاوت کنید که...

درضمن این فیلم ها توی سایت آپارات منتشر شده و ما برای راحتی شما لینک اونها رو اینجا گذاشتیم. شما فقط باید روی گزینه ی دانلود کلیک کنید تا فیلم ها دانلود شوند.

 

 متن مربوط به تصویرفیلم مسابقه تیم فولاد و آرمین. محل برگزاری شهر آبگرم

 

 

متن مربوط به تصویرفیلم مسابقه تیم شهرداری و شاهین. محل برگزاری شهر آوج

 
تاریخ: یک شنبه 13 مرداد 1392برچسب:,
ارسال توسط حسین و دوستان

چشمه علی منطقه ای است که در بخش آبگرم و در مسیر روستای کلنجین قرار گرفته و روزانه هزاران نفر از مردم سراسر کشور ، برای تفریح و گذراندن اوقات فراغت خودشان به این منطقه تفریحی سفر می کنند. مسافران و افراد توریست ، در زیر سایه ی درختان و روی چمن های اطراف چشمه چادر زده و از هوای سالم و تازه استفاده می کنند و از آب چشمه نیز بهرمند می گردند و همچنین در استخر چشمه علی و در آن آب سرد و خنک بدن خودشان را صفا داده و شنا می کنند .

       از عواملی که می تواند بر رونق بخشیدن به این منطقه ی زیبا بیافزاید : توجّه مسئولان به این هدیه ی خداوند می باشد . مسئولان میتوانند برای توسعه گردشگری در بخش آبگرم این کارها را انجام دهند :

1 - تخصیص بودجه در جهت انجام مصوّبه دولت برای مرکز نمونه گردشگری استان قزوین

2 - حمایت از بخش خصوصی و دولتی برای ساختن هتل و اقامتگاه هایی 

3 - ایجاد سرویس های بهداشتی  

4- قرار دادن سطل های زباله بزرگ و جمع آوری زباله ها

5- نصب تابلوهایی در ورودی مسیر کلنجین

6- ایجاد خدمات فروشگاهی و دادن مجوّز به تشکیل فروشگاه فروش مواد غذایی و بهداشتی

برگرفته شده از سایت : شهر توریستی آبگرم
تاریخ: جمعه 4 مرداد 1392برچسب:,
ارسال توسط حسین و دوستان

به گزارش سایت آبگرم ایسی سو : بانک سینا استخدام می کند .

برای ثبت نام و دریافت فرم استخدام اینجا را کلیک کنید .
تاریخ: چهار شنبه 2 مرداد 1392برچسب:,
ارسال توسط حسین و دوستان

آرشیو مطالب
پيوند هاي روزانه
امکانات جانبی
ورود اعضا:

نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 7
بازدید دیروز : 7
بازدید هفته : 7
بازدید ماه : 135
بازدید کل : 23289
تعداد مطالب : 16
تعداد نظرات : 7
تعداد آنلاین : 1

<"www.nedayeabgarm.loxblog.com"/>